اخبار و مقالات

آب مرکبات گیری برقی

آب مرکبات گیری برقی

آب مرکبات‌ گیری چیست؟

همانطور که از اسم این دستگاه میتوانید حدس بزنید آب‌ مرکبات‌ گیری کمک می کند. تا در کمترین زمان، چند لیوان آب‌پرتقال، آب نارنج، آب‌لیمو و عصاره‌ی انواع مرکبات دیگر آماده شده و در اختیارتان قرار بگیرد. با استفاده از آب‌ مرکبات‌ گیری شما دیگر هیچ دغدغه‌ای برای آماده کردن نوشیدنی‌های سالم و خنک نخواهید داشت. کافیست تا ۳ بشمارید و آب‌میوه‌ی طبیعی و جذاب خود را نوش‌جان کنید. آب مرکبات گیری انواع مختلفی دارد که در بخش بعدی آن را توضیح خواهیم داد. انواع آب مرکبات گیری عبارتند از آب مرکبات گیری برقی، دستی، فشاری و اهرمی.

آب مرکبات گیری برقی

آب‌ گیری مرکبات با استفاده از یک دستگاه برقی به نام مرکبات‌ گیری برقی انجام می‌ شود. این دستگاه برای استخراج آب مرکبات مانند لیمو، پرتقال، گریپ‌فروت و لیموترش استفاده می‌ شود. آب‌ گیری برقی به طور گسترده در خانه‌ ها، رستوران‌ ها، قهوه‌ فروشی‌ ها و هتل‌ ها استفاده می‌ شود. یکی از دلایل محبوبیت آب مرکبات گیری برقی این است که از نیروی برق به جای فشار دست استفاده می‌ شود و کار را بسیار راحت و لذت بخش می‌ کند.

در چنین حالتی، هم می‌ توانید تعداد زیادی میوه را آب گیری کنید هم دستتان خسته نمی‌ شود. دستگاه‌های برقی نیز دارای یک پارچ و سری مخروطی آج دار هستند که به کمک برق می‌چرخد و آب میوه را از آن خارج می‌کند. این دستگاه‌ها به دو صورت در بازار موجود هستند. یک نوع آب مرکبات‌گیری‌هایی که به محض قرار دادن میوه روی قسمت آج‌دار، شروع به چرخش کرده و شما باید دستتان را روی میوه نگه‌دارید تا تمام آبش گرفته شود‌.

آب مرکبات گیری برقی چیست؟

آب مرکبات گیری برقی

سپس با برداشته شدن دست و وزن میوه از روی دستگاه، از حرکت می‌ایستد. نوع دیگری از آب‌مرکبات‌گیری های برقی نیز هستند که تا زمانی که اهرم مربوط به آن‌ها تا روی میوه‌ها پایین نیاورده‌اید شروع به کار نمی‌کنند. از طرفی در این دستگاه‌ها نیازی به نگه داشتن دستتان روی میوه نیست.

دستی

این دستگاه که به طور عمومی در هر خانه‌ای یافت می‌شود، شامل یک پارچ یا ظرف و یک سری مخروطی با آج‌ها است. کافیست میوه‌ای مانند پرتقال یا سایر مرکبات را که قصد استخراج آب آن را دارید، از وسط به دو نیمه تقسیم کنید. سپس قسمت داخلی میوه را بر روی آج‌ها قرار داده و با فشار دادن آن، تمام آب میوه به بیرون خارج شده و در پارچ ریخته می‌شود. روش کار با این نوع آب‌مرکبات‌گیر ساده است، اما کمی زمان‌بر است و پس از استخراج چند لیوان آب میوه، ممکن است مچ دستتان خسته شود.

برای خرید آب مرکبات گیری برقی مدل اسمارت کلیک نمایید.

فشاری

اگر عادت دارید آب‌لیمو یا آب نارنج تازه را بر روی غذا یا سالاد ریخته و استفاده می‌کنید. این نوع آب‌ مرکبات‌ گیری بسیار مفید است. این دستگاه مشابه یک انبر عمل می‌کند و به دلیل اندازه کوچک و قابل حمل، به راحتی در دستان جا می‌گیرد. کافیست نیمه‌ی لیمو یا نارنج را بین دو لایه دستگاه قرار داده و با فشار دادن دسته‌ها به هم نزدیک کنید. تا آب مرکبات استخراج شود و از طریق سوراخ‌های ریز در پشت دستگاه، روی غذا بریزد.

اهرمی

این دستگاه یکی از قدیمی‌ترین روش‌های استخراج آب مرکبات است که در حال حاضر به طور گسترده‌ای در بازار یافت نمی‌شود. اگر بخواهم به طور کلی ظاهر آن را برایتان توصیف کنم، می‌توانم بگویم که ظاهر و عملکرد آن شباهتی به دستگاه‌های آب قدیمی دارد که به نام “تلمبه‌های آب” شناخته می‌شود. آب‌مرکبات‌گیر اهرمی دارای دو صفحه گنبدی است که نیمی از میوه در آن قرار می‌گیرد و سپس با استفاده از اهرم، فشار داده می‌شود و آب مرکبات از دهانه آب‌مرکبات‌گیر بیرون می‌ریزد. در گذشته، آب‌مرکبات‌گیر اهرمی برای استخراج آب انار یا حتی آب انگور نیز استفاده می‌شد.

آب مرکبات گیری برقی چیست؟

آب مرکبات گیری برقی

مزایای استفاده از آب مرکبات‌ گیری برقی

صرفه‌ جویی در زمان و انرژی: استفاده از مرکبات‌ گیری برقی به شما امکان می‌ دهد به سرعت و با تلاش کمتر آب مرکبات را استخراج کنید. این دستگاه‌ ها معمولاً با موتور قدرتمندی که در سرعت دوران بالا کار می‌ کند، عرضه می‌ شوند. این به شما اجازه می‌ دهد تا آب مرکبات را در کمترین زمان ممکن و با تلاش کمتری استخراج کنید.

کارآیی بیشتر: آب مرکبات گیری برقی معمولاً قابلیت استخراج آب مرکبات را به طور کامل از میوه‌ ها دارد. این به معنی این است که به طور موثر از میوه‌ ها استفاده می‌ شود و هیچ آبی در آن باقی نمی‌ ماند. این در مقایسه با استخراج دستی که ممکن است نتوانید همه آب را استخراج کنید، بسیار مفید است.

طراحی کاربردی: مرکبات‌ گیری برقی عموماً دارای طراحی ساده و کاربر پسندی است. آن ها معمولاً شامل دسته‌ های آسان‌ گیر و سیستم‌ های رهایی آسان میوه برای تمیز کردن آسان هستند. این امکان را به شما می‌ دهد تا مرکبات‌ گیر را با سرعت و آسانی استفاده کنید و بلافاصله بعد از آن را تمیز کنید.

مقدار بیشتر آب: استفاده از آب مرکبات گیری برقی معمولاً به شما اجازه می‌ دهد تا مقدار بیشتری آب از مرکبات استخراج کنید. این به شما امکان می‌ دهد برای تهیه آب مرکبات بیشتر به طور موثر تری استفاده کنید.

می توانید برای خرید انواع تجهیزات کافه به فروشگاه تجهیزات کافه زاوش سر بزنید.

طرز استفاده از آب مرکبات گیری برقی

استفاده از مرکبات‌ گیری برقی بسیار ساده است. در ادامه، طرز استفاده از آن را به شما توضیح می‌ دهیم:

آماده سازی میوه: ابتدا میوه مرکباتی مانند لیمو، پرتقال، گریپ‌ فروت یا لیموترش برش دهید. برخی از مدل‌ های مرکبات‌ گیری برقی دارای قابلیت قطعه‌ بندی هستند. که به شما امکان می‌ دهد میوه را به نیمه‌ هایی برش دهید. اما برخی دیگر فقط برای میوه‌ های برش خورده مناسب هستند. هم چنین، حتماً بذر های میوه را از آن ها جدا کنید.

آماده‌ سازی دستگاه: قبل از قرار دادن میوه در دستگاه، مطمئن شوید که آن را روشن کرده اید و آماده به کار است. هم چنین، معمولاً لیوان یا فنجان زیر دستگاه قرار می‌ گیرد تا آب مرکبات جمع شود.

قرار دادن میوه در دستگاه: بعد از آماده‌ سازی دستگاه، قسمتی از میوه را روی پینه یا کاسه استخراج در دستگاه قرار دهید. برخی از دستگاه‌ ها دارای دکمه‌ های فشاری هستند که با فشار دادن آن‌ ها میوه را وارد فشار می‌ دهید. و آب مرکبات استخراج می‌ شود.

آب مرکبات گیری برقی چیست؟

آب مرکبات گیری برقی

استخراج آب مرکبات: با فشار دادن میوه به دستگاه، میوه به آرامی چرخش می‌ کند. و از آن آب مرکبات استخراج می‌ شود. آب مرکبات از سوراخ‌ های موجود در دستگاه جاری شده و در لیوان یا فنجان زیر دستگاه جمع می‌ شود.

تمیز کردن دستگاه: پس از استفاده، دستگاه را خاموش کنید و قطعات آن را با دقت جدا کنید. قسمت‌ های قابل تمیزی را با آب و صابون یا طبق دستورالعمل تولید کننده تمیز کنید. مطمئن شوید که تمام قطعات خشک شده و آماده استفاده بعدی باشند.

توجه داشته باشید که هر دستگاه ممکن است دارای ویژگی‌ ها و طرز استفاده متفاوتی باشد. بنابراین، بهتر است همیشه دستورالعمل تولید کننده را مطالعه کنید و طبق آن عمل کنید.

تفاوت آب میوه گیر برقی و آب مرکبات گیر برقی چیست؟

دستگاه آب میوه گیر برقی و دستگاه آب مرکبات گیری برقی دارای یک تفاوت بسیار مهم و غیرقابل چشم‌ پوشی هستند. اگر تاکنون از طریق تعریف این دو دستگاه و بررسی ویژگی‌ های آن ها به تفاوت آن ها پی نبرده‌ اید، در این بخش از مقاله به تفاوت آب میوه گیر برقی و آب مرکبات گیری برقی اشاره خواهیم کرد. تفاوت اصلی و برجسته بین این دو دستگاه، نوع و ماهیت میوه‌ هایی است که برای استخراج عصاره در آن ها استفاده می‌شود.

دستگاه اسموتی ساز چیست؟

به طور دقیق‌تر، آب مرکبات گیری برقی تنها قادر است عصاره مرکبات را استخراج کند و از سایر میوه‌ ها به غیر از مرکبات مانند پرتقال، نارنج، لیمو و غیره، عصاره استخراج نمی‌ شود. مرکباتی که در دستگاه مرکبات گیر استفاده می‌ شوند دارای پوست و تفاله هستند؛ بنابراین عصاره‌ای که استخراج می‌ شود، ممکن است همراه با تفاله‌ های خود میوه باشد که به آن پالپ می‌ گویند. اما در دستگاه آب میوه گیر برقی روند کار متفاوت است.

با استفاده از دستگاه آب میوه گیر، تقریبا می‌ توانید عصاره تمامی میوه‌ ها و سبزیجات را استخراج کنید. البته در این فرآیند باید پوست کل میوه را ابتدا جدا کنید. و سپس برای شروع فرآیند استخراج آب میوه، آن ها را درون محفظه‌ی تیغه‌ دار موجود در دستگاه قرار داده و آن ها را هم چنین له و تکه تکه کنید تا آب میوه استخراج شود. بنابراین، عملکرد و کارایی دو دستگاه باعث می‌ شود که این دو ابزار از یکدیگر متمایز باشند و در یک دسته‌ بندی قرار نگیرند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *